Abak'tan Açıklamalar

22 Temmuz 2015

Boluspor yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Kırmızı beyazlılarda uzun zamandan bu yana devam eden teknik direktör konusu tatlıya bağlandı. Özcan Biazi’nin göreve gelmesiyle birlikte teknik direktör konusunda da netleşme oldu. Özcan Bizati de ekibi ile birlikte antrenmanlara başladı. Yeni sezon öncesi Boluspor kulübü başkanı Savaş Abak açıklamalarda bulundu.

Boluspor yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Kırmızı beyazlılarda uzun zamandan bu yana devam eden teknik direktör konusu tatlıya bağlandı. Özcan Biazi’nin göreve gelmesiyle birlikte teknik direktör konusunda da netleşme oldu. Özcan Bizati de ekibi ile birlikte antrenmanlara başladı. Yeni sezon öncesi Boluspor kulübü başkanı Savaş Abak açıklamalarda bulundu.

Kulüp Başkanı Abak: “Bizim iki tane forvet ihtiyacımız var şu anda. Forvet anlamında arayışlarımız devam ediyor. Yarın sabah herhalde bir orta saha ve sağ kanat oyuncumuz gelecek yabancı. Forvet anlamında da görüşmelerimiz devam ediyor. Boluspor kulübünü de maddi anlamda çok yormak istemiyorum. Ama 50 yıllık camia. Bu sene bizim 50’inci yılımız. En önemlisi artık 3’üncü yılımız.”

‘BAŞKANIM BEN BURADA OLAMAYACAĞIM’ DEDİ

Uzun zamandan bu yana teknik direktör sorununun yaşandığı kırmızı beyazlılarda, Ümit Özat’ın takımdan ayrılması konusunda değerlendirmelerde bulunan kulüp başkanı Savaş Abak şunları dile getirdi: “ Artık bizim bu sene yönetim bazında 3’üncü senemiz. Artık yanlışlar, hatalar yapmak istemiyoruz. Hoca anlamında da ince eleyip sık dokumak istedik. Birçok hoca ile görüşmelerimiz oldu. Ümit hoca ile en son görüşmemizde bazı konularda anlaştık. Hocalarda giriş-gelişme-sonuç bölümleri var. Giriş bölümlerine çok iyi başlıyoruz. Gelişmelerde iş olmuyor. Sonuçta zaten genelde tamamlanmıyor. Ümit hoca ile başlangıcımız iyi oldu. Sonra gönlü, kalbi burada olmazsa çok başarının geleceğine de inanmadık. Bir konuşma gerçekleşti aramızda. ‘Başkanım ben burada olamayacağım’ dedi. Bizde tabi güzel bir şekilde yollarımızı ayırdık. İlk önce hocanın kalbinin, gönlünün burada olması lazım. Burada olmazsa başarı gelmiyor. Aramızda bir sorun yok. Güzelce, dostça ayrıldık. Ümit Özat ile de tanışmış olduk. O bize ufak tefek bir şeyler katmıştır. Boluspor kulübü ona katmıştır.”

İNŞALLAH UZUN ÖMÜRLÜ BİR BAŞLANGICIMIZ OLUR

Özcan Bizati’nin takımın başına getirilmesi konusunda da görüşlerini bildiren Abak, sözlerine şöyle devam etti: “Boluspor kulübüne yakışan bir hoca istedik. Geçen senede Reha hoca ile anlaşırken, şunu istedim. Ben hep istikrardan yanayım. Biri gelsin 2-3-4 yıl çalışsın. Artık kulübün içerisinde veya bazı camiaların içinde kaldıkça eksikler anlaşılıyor. Hatalar daha iyi telafi ediliyor. Tabi onu geçen senede gerçekleştiremedik. En son tabi Özcan hoca ile anlaştık. Kulübümüze yakışan, değerli bir hocamız. İnşallah uzun ömürlü bir başlangıcımız olur. Uzun sürer. Ben istikrardan yanayım. İnşallah 2015-2016 sezonu hem Boluspor için hem de Türk futbolu adına da hayırlı olur.”

FORVET ANLAMINDA ARAYIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Transfer çalışmaları hakkında da bilgiler veren Boluspor Kulübü Başkanı Savaş Abak, şunları aktardı: “ Forvet konusunda geçen sene Aleksandar ile anlaşmıştık. Aleksandar’ın bizde 2 yıllık sözleşmesi vardı. Geçen yılda bir önceki yıllara nazaran üstün bir performans sağladı. Biz normal şartlarda Aleksandar’ı göndermek istemiyorduk. Tabii onunda Polonya takımı Legia Warszawa’dan teklif gelince, o da UEFA’da oynamak istediğini söyledi ve önümüzdeki yıl sözleşmemiz yok. Sözleşmemiz 2 yıllık olduğu için onunda gönlü oldu, kulübün de menfaatleri doğrultusunda gerçekleşti. Kulübe de para kazandırdı da gitti. Tabii bizim iki tane forvet ihtiyacımız var şu anda. Forvet anlamında arayışlarımız devam ediyor. Yarın sabah herhalde bir orta saha ve sağ kanat oyuncumuz gelecek yabancı. Forvet anlamında da görüşmelerimiz devam ediyor. Boluspor kulübünü de maddi anlamda çok yormak istemiyorum. Ama 50 yıllık camia. Bu sene bizim 50’inci yılımız. En önemlisi artık 3’üncü yılımız. Bizde taraftara, Bolu halkına bazı başarıları getirmek istiyoruz. İnşallah gerçekleştireceğiz. Ama ben şunu söylemek istiyorum. Herkes yanımızda olsun. Bir birlik beraberlik olsun. Birlik ve beraberlik olduğu zaman başarı daha hızlı gerçekleşiyor. Bizim gibi küçük şehirlerde çok ufak şeyler, farklı boyutlarda yankılanıyor. Bu şehrin bir tane takımı var. Bir tane Boluspor var. Herkes sahip çıksın. Biz burada geçiciyiz. Bize sonuçta bu koltuk emanet. Bizde yoruluyoruz. Kendi imkanlarımızı kullandığımızı herkes biliyor. Çok büyük destek yardım yok ama biz yine kulübün her zaman yanındayız. Sonuçta biz buradayız daha.”  

1638 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.042107105255127