Alacağı Başka Kupa Kalmadı

20 Mayıs 2015

Akademi liglerde alınacak başka kupa kalmadı. Son yıllarda Boluspor alt yapısında aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çeken Yılmaz Özen 2009-2010 sezonunun ardından geçen sezon PREMİER CUP U15’de Türkiye şampiyonluğunun ardından bu sezonda Coca Cola U16 Türkiye şampiyonasında 2 ‘inci olup camia ya bir kupa daha armağan ederken Akademi takımlarının başında yaptığı çalışmalarla başka alınacak bir kupa olmadığını da bu sezonun ardından göstermiş oldu.

Boluspor  kamuoyunda alt yapıya önem verilmesi sıkça gündem yaratsa da Yılmaz Özen çalıştırdığı Akademi takımları son 5 yılda 3 kupa aldı. 2009 -2010 sezonunda Coca Cola akademi liginde  U16  takımıyla Antalya’da Türkiye 4’üncüsü kupasıyla başlayan serüven 2013-2014 sezonunda  PREMİER CUP da U15 Takımıyla Türkiye 1’incisi bu sezonda 2014-2015 dede Coca Cola U16 Türkiye şampiyonasında Boluspor camiasına  Türkiye 2 ‘incisi kupası hediye edilirken Boluspor müzesi bir kupa daha görmüş oldu. 2009-2010 sezonunda U16 takımıyla kazanılan kupa ile o zamanın takımında Emre Kılınç , Yılmaz Özen tarafından Boluspor’a kazandırılırken o zamanlardan bugünlere gelinmesiyle birlik de kazanılan kupa ile Boluspor’un da ne kadar büyük bir oyuncu kazandığı camia tarafından bilinirken Emre Kılınç şimdilerde bir çok süper lig takımının listesinde olduğu biliniyor.

2013-2014 sezonunda ise U15 takımıyla uzun vadeli yapılan çalışmaların ardından plan ve program neticesin de PREMİER CUP da U15 takımı Türkiye şampiyonu olup hem ülkemizi hem de Boluspor’u Avrupa da temsil etmeyi başarmıştı. Geçen yılın şampiyon çocukları kaldıkları yerden Coca Cola U16 Türkiye şampiyonasında finale çıkmayı başarmış final maçında Trabzonspor ile karşılaşan  Boluspor U16 son 2 dakikada kalesinde gördüğü penaltı golüyle turnuvada Türkiye 2’incisi olarak Boluspor müzesine Yılmaz Özen’in öğrencileri bir kupa daha hediye etmeyi başardılar. Alınan bu başarıların ardından Yılmaz Özen hoca ile Akademi takımlarıyla  alınacak bir kupa kalmadığını da  Antalya da alınan Türkiye 2’incilik kupasıyla da göstermiş oldu.

Alacağı Başka Kupa Kalmadı
Alacağı Başka Kupa Kalmadı
Alacağı Başka Kupa Kalmadı

2031 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.054425954818726