Becikoğlu'na Cevap Gecikmedi

23 Mayıs 2012

Boluspor kulübü başkan yardımcıları Ercan Albayrak ve Hakkı Fidan basın mensupları ile yaptıkları toplantıda son zamanlarda basında yer alan bazı...

Boluspor kulübü başkan yardımcıları Ercan Albayrak ve Hakkı Fidan basın mensupları ile yaptıkları toplantıda son zamanlarda basında yer alan bazı haberlere açıklık getirmek için açıklama yaptılar.

 

Yapılan açıklama şu şekildedir. 

Basında asılsız ve etik değerleri zedeleyecek çağrışımlar içeren bir beyanat çıkmıştır.
Boluspor Kulübü adına son günlerde bir bankadan büyük çapta kredi alındığı, bu krediye de Başkan Necip ÇARIKÇI'nın el koyduğu gibi aslı olmayan bir haber çıkmıştır. Evet bir kredi söz konusudur ancak bu kredi Necip Çarıkçı döneminde değil, sayın Emin SEMERCİOĞLU başkanlığı döneminde yani 2010 yılı Eylül ayında Ercan ALBAYRAK'ın çabasıyla kulüp adına Türkiye İş Bankası Bolu şubesinden tahsis edilmiş ve o tarihte aktif olarak kullanılmış bir kredidir. Limiti de 1.000.000 TL taksitli + 500.000 TL Çek karşılığı olarak toplam 1.500.000 TL'dir. Kulüp ihtiyaçları doğrultusunda kullanılmıştır. Yönetim Kurulumuzdan biz dahil yedi arkadaşımız bu krediye şahsen kefil olmuştur.

Türkiye'de hiçbir kulübe bankalar kredi vermezken İş Bankası gibi prestijli bir bankadan Boluspor Kulübü adına kredi çıkarabilmek Boluspor Kulübünün ve Yönetim Kurulumuzun prestijini net olarak ortaya koymuştur, halen de koymaktadır. Kredi ödemelerimiz bugüne kadar harfiyen yerine getirilmiş ve halende düzenli olarak ödenmektedir. Düzenli çalışmamız neticesinde limitimiz 2.000.000 TL seviyesinde ve halen açıktır. ( İş Bankası Bolu Şubesine teşekkür ederiz.)

Bilindiği üzere futbolda paraya sezon başlarında transferler sebebiyle yoğun ihtiyaç olur ve sezon içindeki getiriler ile bütçe dengelenir. Bu sebeple bu sezonun başında da 500.000 TL kullanılmış olup iddia edilenin aksine son dönemde kredi kullanımı yapılmamış, bilakis geri ödemeler yapılmıştır. Eski Yönetimlerde dahil olmak üzere Boluspor'da kimsenin alacağı kalmamış tamamı ödenmiştir.Ayrıca futbolcuların 22 maçlık primlerinin ödenmemesi söz konusu değildir.Gelenek olduğu üzere maç primleri Perşembe günleri ödenmeye devam etmektedir.
Kongre döneminin gelmesi nedeniyle İş Bankası Bolu Şubesi'nin kulübümüze gösterdiği bu desteğin gelecekte devam etmesi ve ödemelerin aksamaması için Türkiye Futbol Federasyonu'ndan Kulübümüz adına gelecek para, Kulübümüzün borcuna karşılık İş Bankası Bolu şubesine temlik edilmiştir. Yeni Yönetim gelir imzası banka nezdinde muteber ise şahsi kefaletini verir ve temliği kaldırabilir. Bu uygulama aynen geçen yılda bu şekilde uygulanmıştır. Diğer kulüplerde olmayan bu imkan kulübümüz için riske edilemeyecek bir nimet olduğu unutulmamalıdır.  (Kullanmak şart değil zor günler için emniyettir.)

Boluspor Kulübü şeffaf yönetilen bir kulüptür. Kim isterse kulübe gidip bilgi alabilir. Kullanılan kredi son kuruşuna kadar kulüp için kullanılmıştır. Kulüp için fedakarlıktan kaçmadan şahsen verdikleri karşılıksız paralar dışında 2.000.000 TL ye de kefil olan Yöneticilerimizi zan altında bırakacak açıklamalar yakışır ifadeler değildir.Bütün yapılanlar yasal ve etik çerçeve içerisindedir. Aksini iddia eden iddiasını ispatlamakla yükümlü, her tür girişimde bulunmakta özgürdür. Boluspor'un parasına kimse el koymamıştır ve koyamaz!

Bolusporu sevenlerin bu sıkıntılı günlerde ve kriz dönemlerinde tepkiler göstermesi normal karşılanabilir.Ancak bu tepkilerin beraberinde getirdiği sorunların çözümü de aklıselim düşünen her Bolusporlunun görevi olmalıdır.Boluspor gerçeklerini bilen insanlardan beklentilerimiz tahrik edici ve camiayı yanıltıcı açıklamalar yapmak yerine listeleri beraber ''ben kesin adayım'' demek olmalıdır.

Yönetim Kurulu imkanları ölçüsünde para vermektedir. Evet gönül istiyor ki daha çok verebilelim. Gücümüz yettiği ölçüde veriyoruz. İçimizden kredi kullanıp ta Boluspor'a para veren yöneticiler tanıyorum. Eleştiriliyoruz eyvallah başımızın tacısınız. Ancak bu karalamaya çalışarak olmaz. Kişisel bir kavga adına tüm Yönetimi zan altına sokacak açıklamalar maalesef yakışmıyor.
Mevcut Başkan ve Yönetim üç yıllık plan ile geldi. Borç üzerine tekrar borç eklenmedi, aynı seviyede tuttu. Yeni bir açık oluşturmadı.  Sportif başarı konusunda doğru ve yanlışlar tartışılabilir, üstünü örtmek gibi bir çaba içinde değilim yanlış algılanmasın. Sadece farklı bir zeminde tartışılması gerektiğini ima etmek istedim. Şahsımız adına bütün fikirlere saygılıyız. Lakin kişisel kavgalar sebebiyle bir yıl özveri ile kaynak için mücadele eden arkadaşların emeğini hiçe sayıp birde karalamaya çalışmak son derece çirkindir. Bu arkadaşların emeğine haksızlık ediliyor.Yönetim Kurulunun kulübe zarar verme çabasında olmayacağını bütün taraftarımızın bildiğinden şüphemiz yoktur.Basarı adına yapılanlarda doğrular ve hatalar vardır. Bunlar konuşulabilir lakin eleştirinin seklinin "çamur at, izi kalsın" mantığıyla yapılmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Değerli Taraftarımızın her şeyi bildiğine ve sağduyusunun Boluspor'u iyi yerlere taşıyacağına inancımız tamdır.Bu vesile ile tüm Taraftarımıza teşekkür ederiz.

Ercan ALBAYRAK                   Hakkı FİDAN

Boluspor Kulübü                    Boluspor Kulubü
Başkan Yardımcısı.                Başkan Yardımcısı

 

1846 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.092133045196533