BGC’DEN KINAMA ! “ ÖZÜR BEKLİYORUZ”

5 Nisan 2016

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Boluspor-Kardemir Karabükspor maçı sonrası sitemiz editörü Fahri Gündüz’ü cep telefonundan arayarak tehdit eden Kemal Tokak’ı sert bir dille uyardı. BGC yaptığı açıklamada, “Asıl sorgulanması gereken gazetecinin yaptığı haber değil, futbolcunun tribünler kan ağlarken, eski takım arkadaşı da olsa bir futbolcunun elini öpmesi ve kahkahalar içinde sarmaş dolaş olmasıdır” dedi.

Boluspor futbolcusu Kemal Tokak’ın, sitemiz editörü Fahri Gündüz’ü cep telefondan arayarak tehdit etmesine Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu sessiz kalmadı. Tokak’a yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösteren BGC Yönetimi şu ifadeleri kullandı;

KINAMA !

BolusporKardemir Karabükspor karşılaşması sonrasında sahanın içinde www.bolusporluyuz.comEditörü ve Bolu Takip Gazetesi Spor Müdürü Fahri Gündüz’ün, Bolusporlu oyuncu Kemal Tokak’ınKarabüksporlu bir oyuncunun elini öperken çektiği fotoğrafı haberleştirmesinin ardından, oyuncunun gazeteci arkadaşımızı telefonla arayarak hesap sorar bir durumda tehdit etmesi kabul edilebilir bir durum değildir.

GÖREV ALANLAR ELEŞTİRİYE AÇIK OLMALIDIRLAR

Boluspor Kulübü, biz gazeteciler için İzzet Baysal’dan sonra bu kentin en önemli değeridir. Boluspor’da görev yapan bütün yönetimler, teknik heyet ve futbolcular bizim için değerlidir. Hepsinin Boluspor camiasına hizmetleri inkar edilemez. Basın mensupları güzide kulübümüzün daha iyi yerlere gelmesi için çabalamaktadır. Ancak Boluspor Kulübü’nün her kademesinde görev alanlar eleştiriye açık olmalıdırlar.

“HABER ELEŞTİRİLEBİLİR ANCAK SORGULAMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR”

Gazeteci arkadaşımız Fahri Gündüz’ün fotoğraflı şekilde yaptığı haber, her gazetecinin sayfasına taşıyacağı konudur. Gazetecinin delilli şekilde yaptığı bir haber eleştirilebilir ancak sorgulamak kimsenin haddi değildir. Hele ki, bir futbolcunun gazeteciyi cep telefonundan arayarak tehdit eder şekilde kulübün önüne çağırmasını şiddetle kınıyoruz. Düşüncemiz, herkes şapkasını önüne koymalı, beklentilerin çok olduğu bu sezonda üzüntüyle izlediğimiz kötü gidişat sonrasında maç sonunda bir futbolcunun daha dikkatli davranması gerektiğidir. Asıl sorgulanması gereken gazetecinin yaptığı haber değil, futbolcunun tribünler kan ağlarken, eski takım arkadaşı da olsa bir futbolcunun elini öpmesi ve kahkahalar içinde sarmaş dolaş olmasıdır. Futbolcumuz Kemal Tokak’ın gazeteci arkadaşımızı telefonla aramak yerine o görüntülere ilişkin bir basın açıklaması yapması herkes için daha verimli olacaktı.

GAZETECİ ARKADAŞIMIZDAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ

Bir kez daha tekrarlamak istiyoruz, bizler için her futbolcumuz değerlidir, böyle bir durumun ortaya çıkmasından bizlerde üzüntü duyduk. Futbolcumuz Kemal Tokak’ı gazeteci arkadaşımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.

1539 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.0400710105896