Boluspor’da Savaş Abak yeniden başkan oldu!

9 Temmuz 2024

Haber: Emrah Sağıt) Boluspor’un Olağanüstü Kongresi’nde Savaş Abak yeniden başkan seçildi. Diğer aday Soner Çavuşoğlu adaylıktan çekildi.

2 Temmuz günü gerçekleşen Boluspor’un Olağanüstü Kongresi 10 kişinin oy kullanmasından dolayı yeterli sayıya ulaşamayıp 9 Temmuz tarihine ertelenmişti. Bugün gerçekleşen olağanüstü kongrede mevcut Başkan Savaş Abak, gelir-gider makasının açılmasından dolayı aday olmayacağını daha önceden açıklamış olmasına karşın tekrar aday olduğunu kongrede açıkladı. Kongre öncesinde başkanlığa adaylığını koyan Soner Çavuşoğlu ise Savaş Abak’ın tekrar aday olmasıyla birlikte adaylıktan çekildi. Çavuşoğlu, Başkan Abak’a destek olacağını söyledi. 
 
“Aidat ödemeyen üyeler çıkarıldı”
Ayrıca 3 dönemden fazla süredir aidat ödemeyen üyeler, kongrede alınan kararla üyelikten çıkarıldı. Başkan Savaş Abak tarafından bilanço gelir–gider hesapları okunarak, kulübün borcunun olmadığı hepsinin ödendiği üyelere açıklandı. 
“Boluspor kulübünü şirketleştirme kararı!”
Başkan Savaş Abak kongrede Boluspor’un şirketleştirilmesi gerektiğini söyledi. Konuyla ilgili ise, şu maddelere oy birliği ile karar verildi: “Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü’nün 76. maddesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Kulüplerin Futbol Dalında Tescili Talimatı’nın 11. ve 12. maddeleri ve 7405 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca, Spor Kulübümüz bünyesinde yer alan Futbol Şubesi ve buna bağlı tüm amatör ve profesyonel futbol faaliyetlerinin, tüm aktif ve pasifleriyle beraber bir bütün olarak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde kurulmuş yada kurulacak olan bir anonim şirkete süresiz olarak devri ve bu hususta her türlü işlemi yapması için seçilecek yönetim kurulumuza en geniş şekilde yetki verilmesi, Kulübümüz profesyonel futbol takımının tesisleri ile alt yapı tesislerimizin Kulübümüze tahsisi hususunda akdedilmiş olan sözleşmeler kapsamında kullanım hakkının, Kulübümüzün hissedarı olacağı ve futbol faaliyetlerini devredeceği ilgili anonim şirket tarafından da Kulübümüze sağlanan aynı şart ve imkanlarla kullanılması hususunda gerekli girişimlerde bulunulması ve bu hususta seçilecek olan Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi ve oylanması, Kulübümüzün resmi müsabakalarını oynadığı Bolu Atatürk Stadyumunun, Kulübümüzün hissedarı olacağı ve futbol faaliyetlerini devredeceği ilgili anonim şirket tarafından da Kulübümüze sağlanan aynı şart ve imkanlarla kullanılması hususunda gerekli girişimlerde bulunulması ve bu hususta seçilecek olan Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi hususunun görüşülmesi ve oylanması.”
Soner Çavuşoğlu, “destek olacağım” dedi
Kongrede Savaş Abak’ın aday olmasıyla adaylıktan çekildiğini açıklayan Soner Çavuşoğlu, açıklamasında “Son zamanlarda bizim kamuoyundaki konuşmalara baktığımızda, Boluspor'un 3.lige düşmesi, kayyum atanması, Savaş başkanının tekrar aday olmayacağını net bir şekilde söylemesi bizi bu tarihi göreve itti. Biz de maddi manevi ne yapabilirsek Bolu halkıyla beraber sadece bu Soner Çavuşoğlu'yla olacak bir şey değildir. Ne yapabilirsek elimizden geleni yapmak için diğer başkanların yaptıkları gibi göreve talip olduk. Ama bugün başkanımız mevcut yönetim devam edeceğini görüyoruz. Keşke daha önce bilseydik, biz Boluspor taraftarı olarak Boluspor sevdalısı olarak, Savaş başkanımızın kesinlikle mevcut yönetimin yanında olurduk. Bugün de olacağız. Bugünden sonra biz yine Boluspor'un yanında olmaya devam edeceğiz. Bize düşen görevi neyse biz onu yapacağız” dedi.
Başkan Abak, Çavuşoğlu’nu tebrik etti!
Yeniden başkan seçilen Boluspor Başkanı Savaş Abak, adaylıktan çekilen Çavuşoğlu’nu tebrik ederek. “Öncelikle herkese teşekkür ederim. Soner Çavuşoğlu'nu bu cesaretinden ötürü tebrik ediyorum. Yine beni yanlış anlamayın öz ve öz Bolulular yine sınıfta kaldı. Soner'i gerçekten tebrik ediyorum. Çünkü kolay bir iş değil. İnşallah önümüzdeki sene şirketleşmeyi başarırız. Göztepe gibi, diğer büyük camialar gibi bir yatırımcıyla beraber yolumuza devam etmeyi başarırız. Planı, bütçesi, stratejisi, her şeyi olan bir kulüp olarak, bir anayasası olan kulüp olarak inşallah yolumuza devam ederiz. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

447 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.027407169342041