HERKESİN DESTEĞİNİ ALIRSAM ADAY OLURUM

31 Temmuz 2020

Boluspor’un 8 Ağustos’ta yapılacak olağanüstü kongresinde ismi başkan adayları arasında geçen Bolu Belediyespor Başkanı Sinan Barut, herkesin desteğini arkasına alması durumunda aday olabileceğini ifade ederek, “Boluspor Başkanlığı için birilerinin ikna edilmesine çalışılması, birilerinin isim vermesi, birilerinin adamı olarak birilerinin işaret edilmesi kadar abest bir durum olamaz. Boluspor Başkanlığı bir onurdur, görevdir, fedakarlıktır” dedi.

Camianın uzlaşısı ile bir adayın ortaya çıkmasının daha anlamlı olduğunu düşündüğünü kaydeden Barut, “Boluspor’da gerçekten zor bir sezonda görev aldık ama sezonun zor geçmesinin sinyalleri daha sezon başındaki kongreden belliydi. Artık bu sezon tüm camianın bu işin şakası olmadığını , Boluspor’un kişisel husumetlerin üzerinde olduğunu, siyasi ve kişisel husumetlerden zarar görenin Boluspor olduğunu anladığını düşünüyorum. Boluspor başkanlığı için birilerinin ikna edilmesine çalışılması, birilerinin isim vermesi, birilerinin adamı olarak birilerinin işaret edilmesi kadar abest bir durum olamaz. Boluspor başkanlığı bir onurdur, görevdir, fedakarlıktır. Camia ile birlikte olmak, bir olmak, cefakar taraftarından gönül veren tüm siyasetçisi bürokratı ile Boluspor için kucaklaşmaktır. Geldiğimiz bu zor aşamada ancak camianın uzlaşısı ile bir adayın ortaya çıkmasının daha anlamlı olduğunu düşünmekteyim. Ben aday oluyorum değil ben herkesin desteğini arkama aldım diyebilirsem aday olmak benim için görevdir, onurdur.” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ VE BÜROKRATLARA ÇAĞRI

Milletvekili ve bakan yardımcılarının da Boluspor’un geleceği için katkıda bulunması gerektiğini söyleyen Barut, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Tanju Başkanım ile sürekli görüşüyoruz. Tek ortak paydamız öncelikle Boluspor ve Bolu Belediyespor. Kendisi de elinden geleni yapıyor ve en iyisini istiyor ama sadece Tanju Başkanın istemesi ile olmuyor. Milletvekillerimiz var, bakan yardımcımız var ve onlarında daha fazla istemesi daha fazla Boluspor’un geleceği için nasıl katkıda bulunuruz düşünmesi gerekiyor ki onlar daha fazla düşündükçe milyonluk cirolar yapan şirketlerin biz Boluspor için ne yapmadık kısmını düşüneceklerine inanıyorum.”

BAŞARI İÇİN UYARILAR

Barut, Boluspor’un başarılı olabilmesi için yapılması gereken çalışmaları şöyle sıraladı:

“Boluspor’un öncelikle gelirlerinin artırılması ve alt yapının gelirden daha fazla pay alması gerekmekte. Ne kadar tasarruf ederseniz edin geliriniz yoksa birileri gelirinizin önüne ket vurursa sizin başarısız olmanız için Boluspor’u alet ederse başarılı olmanız çok zor. Gelirin artması için platform oluşturup fikir teatisi lazım. Alt yapıyı tamamen profesyonelleştirip disiplin ve kontrol altında tutmak lazım ki onun tanıdığı bu hocanın arkadaşının kardeşi seçilmiş gibi dedikodulara son verip hak eden gönül veren gençlere alt yapıyı emanet etmek gerekir. Taraftar temsilcileri için ayrı bir organ kurup yönetimle diyaloğunu geliştirmek fikir alışverişinde bulunmak gerekir. Profesyonel bir futbol şube sorumlusu çalıştırıp yönetim ile kadro arasında köprünün sağlamlaştırılması sağlanmalı. Tüm bunlardan sonra zaten başarı ve şampiyonluk kendisi gelecektir.”

2293 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.13364291191101