Kaya'nın sözleri devam diyor !

8 Mayıs 2012

Bahri Kaya açıklamalarında her konuya değinirken kimlerden verim aldı kimler verim vermedi. Değerlendirirken Boluspor'un devre arasında çalışmadığının da üstüne basa...

Bahri Kaya açıklamalarında her konuya değinirken kimlerden verim aldı kimler verim vermedi. Değerlendirirken Boluspor'un devre arasında çalışmadığının da üstüne basa basa söyleyerek dikkat çekti.

Geçen sezonki maliyetle bizim takımın maliyeti ortada

Güngören maçından alacağımız bir üç puanla 51 puanla ligi tamlarsak geçen seneyle karşılaştırdığımızda bu sene biraz daha iyi bir sonuç diyebiliriz. Geçen yıl Tavşanlı takımı 51 puanla play off oynamıştı. Biz ise iç sahada bu kadar maç kaybetmemize rağmen 51 puanla ligi tamamlamak geçen sene ile kıyaslarsak kötü bir sonuç değil.
Geçen sene ile kıyaslama yaparsak geçen sezonki takımın total maliyeti bu seneki maliyetin düşürülüşü kazandırılan genç oyuncular en azından takımın iskeletini oluşturacak temel yapının hale şuan olması ortada diyebilirim

İş gücü kaybını çok yaşadım

Sıkıntıların bir bölümü de oyuncu bazında azalmalarımız oldu. Bugün 45'inci çalışmamızı yapacağız. Geldiğim günden beri 23 oyuncuya sahiptim. Kadronun dışının ardından 22 oyuncumuz kaldı. Görevde olduğum sürece 22 oyuncunun olduğu bir çalışma yapamadım.Çok sakatlıkla mücadele ettik. Cezalı pozisyonda da olan çok oyuncumuz oldu.Bu haftaya da bakarsak 23 kişi ile başladığım Boluspor serüvenin de 14 kişi ile Güngören maçına gideceğim. Bu da resmen bir iş gücü kaybıdır. Oyuncularının sakatlıklarının takımı yalnız bırakacak durumda olmaları ve kırmızı kar ve sarı kart cezaları takımı yalnız bırakmalarına sebep verdi. Geldiğim günden beri Karşıyaka ilk 11'ini Rizespor maçına taşıyabildik.

Takım olma yolunda istikrardan uzaktık

Bu işin püf noktasında bir şekilde önümüzdeki seneye mesaj olabilecek olumsuz noktayı iç saha maçlarını pozitife döndürmek ve bu kadar kaybı yaşamamak konusunda çalışmalar yapılması lazım

Geçen sene iç saha performansı bu kadar kötü değildi.Maalesef bu seneki hatırı sayılır derecede kötü idi.

Futbolcu arkadaşlarımın takımı ile beraber olduğu maç sayılarına bakarsak 34 maçlık bir periyot da 30 maçın üstünde takımla beraber olan sadece Atacan ve Veli oynadı. 25-30 arası Ferhat,Cemil diyebiliriz. Devamlılık olarak buda bu seneki performansın istikrarsız olmasının sebep olduğunu söyleyebiliriz.

İyi bir takım olabilmek adına istikrarı sağlamak adına olan bir gerçekten de uzaktık neydi bu gerçek en azından bir takımda oyuncunun 30 maç oynaması gerekiyor. Bunu Boluspor bu sene yakalayamadı.

Kendimizi aklamak adına konuşmuyorum

Sonradan takım olmak çok zor. Biz kendimizi aklamak adına değil her antrenörün başına gelebilecek bir şey sonradan takım olmak çok zordu ve geldiğimiz günde bu zorlukları bildiğimiz için çok önemli bir şeyi tespit etmiştik. Takımın antrenman yapamamasını maalesef çok ağır kış şartlarında inanılmaz bir şekilde 2-5 ay karın olduğu zeminde çalışmaya gayret eden futbolcu arkadaşlarım maalesef istenilen durumda değildi.

Biz daha sonra 15 gün bir yerlere gittik geldik o ara zaten dikkat ederseniz hemen bir yükseliş oldu ve üst üste 4 galibiyet geldi. Bu seneki performans da en fazla üst üste iki maç kazanan takım bir seri yakaladı.O dönemde kazandığımız 4 maçtan biride Beşiktaş la oynadığımız kupa maçıydı.

Sezon başındaki oyuncu grubu yaklaşık 7-8 kişi geçen seneden kalan sezon başı transfer edilen 8-9 kişi devre arasında transfer edilen 5 kişi sezon başında transfer edilen oyuncuların büyük bir bölümü katkı sağlamış başta Veli,Onur,Veysel,Orhan,Emre,Sercan,Eser devre arasında yapılan transferler Gomis,Kenan Özer,Aydın çok fazla katkı sağladıklarını söyleyebilirim. Savaş'tan da zaman zaman verim almaya çalıştım zaman zamanda alamadık" dedi.

Bahri Kaya en çarpıcı sözleri de Senegalli oyuncu Omar Wade için söyledi bu şok sözler birazdan sitemizde.      


1634 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.54698395729065