Keşke herkes bizim kadar Boluspor'u sevse...

24 Şubat 2014

Bolu Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Caner Güngör, son bir haftadır Boluspor taraftarı ile basın mensupları arasında yaşanan gerginlik üzerine açıklama...

Bolu Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Başkanı Caner Güngör, son bir haftadır Boluspor taraftarı ile basın mensupları arasında yaşanan gerginlik üzerine açıklama yaptı. Açıklama bir-iki yönetici ile bir-iki taraftarın oyun oynadığı ifade edildi.

BGC’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Keşke herkes bizim kadar Boluspor'u sevse...”

Bolu'da yaşayan, Bolu'yu seven herkesin ortak değeri olan Bolusporumuzun sportif anlamda olduğu kadar Yönetim-Basın, Basın-Taraftar, Taraftar-Yönetim ilişkileri anlamında da kötü bir sezon geçirmektedir.

Son iki haftadır oynanan karşılaşmalarda bir kısım Boluspor taraftarı, basın emekçi arkadaşlarımıza ağza alınmayacak küfürler etmektedir.

Bu küfürler karşısında Bolu Basını;

1.Herkesin birbirini tanıdığı, akrabalık ilişkilerinin en üst noktada olduğu şehrimizde huzurun bozulmaması için,

2.Kritik haftalarda Bolusporumuzun birlik ve beraberlik içerisinde bu ligde tutunabilmesi için,

3.Son haftalarda Boluspor Yönetimi, futbolcu ve Teknik Heyet arasında sağlanan uyumun bozulmaması için sessizliğini korumaktadır.

Ancak önümüzdeki hafta oynanacak olan Boluspor-Şanlıurfaspor karşılaşmasında taraftar guruplarındaki bazı kişilerin yine Bolu Basınına küfür edilmesi yönünde kışkırtmalarda bulundukları yönünde duyumlar almaktayız. Bu kişilerin hangi kirli ilişkiler içerisinde, böyle bir çalışma yaptığı tarafımızdan bilinmektedir ancak biraz önce belirttiğimiz üç nedenden dolayı şimdilik Bolu Basınındaki arkadaşlarımıza sessizliğini ve sükunetlerini koruması çağırısında bulunuyoruz.

Şu çok iyi bilinmelidir ki; Bolu Basını Boluspor’un emektar, cefakar taraftarıyla hiçbir sorunu yoktur ve yine aynı şekilde Boluspor’un en zor döneminde Boluspor’u maddi ve manevi anlamda sırtlayan Yönetimle de hiçbir sorunu bulunmamaktadır. Fakat son dönemdeki olaylar bir-iki yönetici ile, yine aynı şekilde bir-iki taraftarın oyunu olduğu Bolu Basını tarafından bilinmektedir. Bu oyunun sürdürülmesi halinde Bolu’daki huzur ortamının yok olacağı görüşüne hakimiz. Bu huzur ortamının yok olmaması ve muhtemel çıkabilecek olayların önüne geçmek için Bolu Basını üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Yönetim ve taraftarlar içersinden yerine getirmeyenler ise; gerçek suçular olarak tarihteki yerini alacak ve bunların hesabını vermek zorunda kalacaktır.

Bu açıklama ile birlikte susmayı ve savunmada kalmayı tercih ediyoruz. Boluspor kamuoyuna saygıyla duyurulur. Keşke herkes bizim kadar Boluspor'u sevse...

Bolu Gazeteciler Cemiyeti
Başkanı Caner GÜNGÖR

 

1523 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.046408891677856