Veteranlar Start Alıyor

28 Mart 2016

11 inci Veteranlar futbol turnuvası için sahaya iniyorlar. Bolu da bir karnaval havasında yıllardır yapılarak bir turnuva haline gelen Veteranlar futbol turnuvası bu yıl daha heyecan içinde oynanacağına benziyor. Futbol İl temsilcisi Cemalettin Metin yaptığı açıklamada 6 Nisan Çarşamba günü ilk toplantımızı yabacağız Turnuvaya katılmak isteyen takımların toplantıya iştirak etmesini istiyoruz dedi.

Bolu da geleneksel olarak yapılan Veteranlar futbol turnuvası heyecanı şimdiden başladı. Yıllardır turnuva şeklinde oynanan futbol maçları ile geleneksel haline gelen Veteranlar futbol turnuvasının 11 incisi start almaya hazırlanıyor. Veteranlar futbol turnuvasını için tertip komitesi tarafından ilk toplantısını 6 Nisan Çarşamba günü Karaçayır da  ASKF binasında saat 19:00 da yapılacak.

Turnuva için Futbol il temsilcisi Cemalettin Metin yaptığı kısa açıklamada şunları ifade etti. 11 incisini yapacağımız futbol turnuvası her yıl olduğu gibi bu yılda karnaval havasında geçecek geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda yoğun bir katılım bekliyoruz. Veteranlar futbol turnuvasına katılacak takımlarımızın 6 Nisan da yapacağımız toplantıya katılmalarını bekliyoruz turnuva ile ilgili önümüzdeki günlerde tekrar geniş bir bilgilendirmeyi komu oyu ile paylaşırız şimdiden katılaçak tüm takımlara başarılar diliyoruz.

 

06 Nisan 2016 Çarşamba Günü Karaçayır ASKF binasında saat:19'da toplantı yapılacaktır.

 

1. 35 yaşını doldurmuş olmak (1980 ve daha önce doğumlu)

2. Takım adları siyasi-ırkçılık ve şiddet içeren isimler olamaz.

3. Turnuvada katılım sayısına göre guruplar ve fikstür tertip komitesi tarafından belirlenir.

4. Gurup müsabakaları tek devreli puan usulüne göre oynanacak olup guruplarında ilk dört sırayı alan takımlar çapraz eşleşme sureti ile elemasyon olarak çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları oynayacaklardır.

5. Eleme müsabakalarında eşitlik halinde uzatma olmayıp direk seri penaltılara geçilecektir.

6. Müsabakaların süresi 30+30 dakikadır.

7. Tertip komitesine verilecek takım listesinde sporcu sayısı en az 8 en fazla 18 olacaktır. Müsabaka isim listesinde en fazla 18 sporcu bir antrenör bir idareci bulunacaktır.

8. Oyuncu değişikliğinde sınır yoktur. Sahaya en az 5 sporcu ile çıkılacaktır.

9. Müsabakalarda TFF futbol müsabaka talimatları uygulanacak olup ofsayt kuralı uygulanmayacaktır.

10. Averaj sisteminde önce kendi aralarında yapılan müsabakada puan üstünlüğüne bakılır.Kendi aralarında yapılan müsabakalarda puan ve gol averajı eşit ise genel averaja bakılmaksızın tek maç eleme müsabakası ile üstün olan takım belirlenir.Eleme müsabakasında eşitlik halinde uzatma olmadan direk penaltı atışları ile galip takım belirlenir. Aynı puana sahip takım 2 den fazla ise kura ile eşleşmeler belirlenir.

11. Takımlar sahaya şort ve forma ile veya sırt numaralı yelekler ile çıkacaklardır.

12. Takımlar müsabaka saatinden 30 dakika önce listelerini vermiş olup müsabaka saatinde sahada hazır olacaklardır

13. Turnuvaya katılan sporcular sağlık raporu ve nüfus kağıdı fotokopisini takım listeleriyle beraber tertip komitesine teslim edeceklerdir.

14. Müsabakalar tek hakem ve yarı sahada oynanacaktır.

15. Müsabaka saatinde hazır olmayan takım hükmen 3-0 yenik sayılacak 2 müsabakaya çıkmayan takım turnuvadan ihraç edilecektir.

16. Çift sarı karttan ve bariz gol şansından ihraç olan sporcular daha sonraki maçta oynayacak olup direkt kırmızı kart gören sporcular (disiplin ihlali gerektiren durumlar)tertip komitesi kararını beklemek zorunda olup karar çıkmasına kadar müsabakada oynamayacaklardır.

17. İtirazlar müsabakayı takip eden 24 saat içinde varsa belgeleriyle beraber 100,00 TL itiraz bedeli yatırarak tertip komitesine yapılacaktır.

18. Müsabakalarda 2015-2016 sezonu vize yaptırmış 1980 ve daha büyük en fazla bir sporcu oynayabilir.

19. Tertip komitesi turnuvada her türlü değişikliği yapma hakkına sahiptir.

 

 

1646 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.042943000793457