BİR ŞEHİR VAR

Ahmet ÇETİNLİ

23 Aralık 2020
Ahmet ÇETİNLİ

Bir şehir var herkesin sahip olmak isteyip kimsenin sahip çıkmadığı,

Bir şehir var övünenin çok olup icraat yapanın olmadığı,

Bir şehir var her zaman söz verilip sonra unutulan,

Bir şehir var sesini duyurmaya çalışan,

Bir şehir var hayalleri kırılan,

Bir şehir var…

Karşınızda bir şehir var bu şehir Bolu…

 

Karşınızda duran bu şehirde vefa vardır, saygı vardır. Bu şehrin çocukları efendidir. Bu şehrin büyükleri küçüklerine örnek olur. Bu şehrin dedesi Köroğlu, babası İzzet Baysal’dır. Bu şehrin takımı Boluspordur…

 

Karşınızda duran bu şehir size inanırsa arkanızdan yürür çünkü mücadele etmeyi, pes etmemeyi bilir. Bu şehri arkanıza almak için yapmanız gereken tek şey bu şehre, bu şehrin değerlerine önem vermektedir. Bu şehrin değerleri bellidir; Köroğlu, İzzet Baysal ve Boluspor…

Bu şehrin çocukları efendidir saygı ile derdini, isteğini anlatır ve çözülmesini bekler. Gerekirse yıllarca bekler ama efendiliğini bozmaz ve kendini anlatmaya devam eder. Bu şehrin çocuklarının yüreğinde Boluspor sevdası vardır. Bu şehrin çocukları bu şehrin efendisidir çünkü bu şehrin her sokağına sahip çıkar.

Bu şehrin büyükleri herkese örnek olur, gelecek nesiller onları örnek alır. Örnek alınan kişilerin yaptıkları, söyledikleri kuşaktan kuşağa aktarılır. Bu şehrin hafızası çok kuvvetlidir yaşananı veya yaşanmayanı unutmaz. Yaşanması gerekip yaşanmayanlar ile yaşanmaması gerekip yaşananları hiç unutmaz. Bu şehrin çocukları büyük olarak gördüklerinin söylediklerini olmuş bilir çünkü bu toprakların hamurunda mertlik vardır.

Bu şehrin dedesi Köroğlu’dur Köroğlu torunu olmak kolay değildir deden gibi haksızlığa, adaletsizliğe, yanlışa dur demeyi bileceksin. Bu şehrin babası İzzet Baysal’dır İzzet babanın evladı olmak kolay değil baban gibi şefkatli, bonkör ve sahiplenici olacaksın.

Bu şehrin takımı Boluspor’dur. Boluspor sadece futbol takımı değil bir mücadeledir, Boluspor bir isyanın hayata yansımasıdır. Boluspor güce, paraya endeksli değil aidiyete ve kimliğe endeksli olmaktır.

Peki bunları neden hatırlatmak istedik?

Bunları hatırlatmak istedik çünkü bu şehrin bir isyanı var artık !

Bu şehir yıllarca takımına sahip çıktı, içeride dışarıda her maça gitti. Bazen 1 bazen 100 bazen 10000 kişi oldu ama hiç yalnız bırakmadı. Yıllarca sportif başarı gelmedi ama takımın sahibi olan taraftar bunu umursamadı hep takımın yanında oldu. Geçen yıllar boyunca evimiz dediğimiz Bolu Atatürk Stadyumunda oynamaya devam ettik. Her yere stat yapılmaya başlandı dedik ki bize de yapılır, hem yapılmaması için bir neden yok aksine kamp için onlarca takım gelen bir şehre en önce yapılır dedik. Yıllar yılları takip etti çok stat sözü duyduk ancak ne stat gördük ne somut çalışma gördük. Her gittiğimiz yeni stadı “keşke bee…” diyerek iç geçirerek seyrettik. Bu şehrin çocukları yıllardır hayalini kuruyorken köy kasaba takımlarına güzel güzel statlar yapıldı ama depremde kale arkası yıkılmış bu emektara bir çözüm bulunmadı. Evet yuvamızı seviyoruz burada çok güzel anlarımızda oldu, çok hüzünlü anlarımızda oldu. Burada düğün fotosu da çekildik, cennete uğurladığımız dostlarımızın ismini de haykırdık. Burasına boşuna yuva demiyoruz biz. Ancak artık yeter yuvamız yenilenmeyi, ışıl ışıl olmayı hak ediyor.

Bu şehrin çocuklarının büyük bilip sözünü söz kabul ettiği herkes bu hayali gerçekleştirmek için elinden gelenin fazlasını yapmalı. Bu şehrin efendisi olan Bolusporlular o zaman sokak sokak arkanızda olur.

Bu şehri arkasına almak isteyen Köroğlu’nun torunu olsun,

Bu şehri arkasına almak isteyen İzzet Baba’nın çocuğu olsun,

Bu şehri arkasına almak isteyen Boluspor’lu olsun…

1726 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.066473007202148