Oradan buradan ortaya karışık

Fahri GÜNDÜZ

2 Eylül 2017
Fahri GÜNDÜZ

2017- 2018 sezonu başlayalı 3 hafta oldu. Takımımızın aldığı puan 2 futbolda her şey var. Hiç puanımız da olmayabilirdi, 9 puanda olabilirdi.  3 haftada 2 puan aldık. Sezon sonunda kümede düşersin, ilk 2de de olabilirsin, 9 puanın olur kümede düşersin. İlk 3 hafta için alınacak puanlar moral motivasyon için büyük artı ama 3 haftadan sonra yapılacak kayıplar büyük sıkıntı yaratır.

Geçen sene zaman zaman gelen kötü sonuçlar sonunda bazı gerginlikler bazı mesajlar sezon sonu oynanan Play- off ile üstü örtülse de transfer sezonunda yine bazı şeyler ortaya çıktı. Herkes yapılan açıklamalarla birbirine mesaj vermeye devam etti.

Transferler yapıldı, yapılmadı, geç kalındı, oldu tamam söylemleriyle sezona başladık. Geçen senenin takımına üzerine iyi şeyler yaptık. Derken lig başladı, ama takımımızın üzerinde bir ölü toprağı teknik heyet ve yönetim tarafından bir profesyonellik çerçevesinde çalışma varmış gibi gözükse de bölünmüşlük gibi durum sezilmekte.

Hocayı isteyenler ve istemeyenler gibi bölünmüşlük oluştu. Acaba bu durum takıma da yansırsa sıkıntı o zaman büyük derken, acabalar başladı. Kamuoyunda durum böyleyse istersen trilyonları da harcasan takım olamazsan. Hem saha içinde hem saha dışında hüsrana uğrarsın.

Gazişehir Gaziantep maçına gelecek olursak, takımımızın genel durumu saha içinde yapılan analizler taktiklere şöyle bir el atalım.

Takımımızda oyunculara verilen görev pozisyonlara bakıldığında dar alanda çabuk oynama isteği, rakibin kapacağı toplarda veya top rakibe geldiğinde genişte ve eksik yakalanmamak için hoca hücuma 4 oyuncu ile çıkarken, Yusuf, İshak ile dönen topları almaya çalıştık. Savunma dörtlüsü pozisyonları kaybetmeden dikkatli ve hata yapmamaya çalıştılar. Duran toplar ve rakipten kaptığımız toplarla hücum etme planı en basit hücum şekildir çünkü riski azdır.

Bu bence hocanın ve oyuncularımızın ne kadar stresli olduğunun da göstergesi.

Hüseyin hoca Boluspor' un bu basit taktiğine karşı oda defans dörtlüsünü ve önlerindeki Murat Ceylan'ı fazla çıkarmadan önlemini alarak oda aşağı yukarı aynı düşünceyle takımını hazırlamış.

Kadroya bakarsak eldeki mevcut sakat cezalı formsuz oyunculara bakarak en iyi kadro ile maça çıktı diyebiliriz. Geçen haftadan Umut ve Renato’nun yerine Caner ve Alim vardı ama özellikle Umut, Caner değişikliğinde bence çok birbirinden üstün oyuncular değil. İkisi de aynı kalibrede oyuncular diyebiliriz.

Maçın sonucuna bakarsak golü bulanın kazanacağı oda olmayınca tipik bir beraberlik maçıydı diyebiliriz.

Ama şu andaki takımın hocanın genel psikolojik durumunu değerlendirecek olursak eleştirilere ve eleştirenlere bakarsak geçen sene play offa kaldığımızda hocayı oyuncuları yönetimden hep aynı isimleri de eleştirenler yine aynı kişiler. Kim bunlar, seçimi kaybedenler, seçimi kaybedenleri destekleyenler, kulüpten kendi arkadaşı gönderilenler, kulüpten görev alamayanlar, istedikleri gibi at oynatamayanlar, hocanın yerine başka hoca isteyenler, istedikleri transferleri yapamayanlar, kulübe hiçbir şey vermeyenler, kulübe istediği oyuncuyu veya oyuncuları aldıramayan kısaca menfaat grupları. Boluspor'u her yerde destekleyenleri kendi yanına çekmek isteyenleri unutmayalım. Ama maratonun tam ortası bence Boluspor'un gerçek sahipleridir. Menfaatsiz sevenlerde diyebiliriz. Onlar doğruyu ve doğruları desteklemeye devam edecektir. Eğer onlar desteği keserse işte o zaman düşüşün önüne kimse geçemez işte o zaman kulübümüzün karanlık kişi ve günlere gebedir.

Etiketler: Fahri GÜNDÜZ

2319 kez okundu.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Yorum yazın

Yorum ekleyebilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor
  • Yorumcuların Dikkatine...
  • İmlası çok bozuk,
  • Büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Argo, küfür ve ırkçı ifadeler içeren,
  • Bir iki kelimelik, konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  •  
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
0.034591913223267